Promocja stron a pozycjonowanie

Chociaż tak duża ilość ruchu internetowego pochodzi od wyszukiwarek, nie należy bagatelizować roli katalogów stron WWW, które są bardzo ważne i mogą wielokrotnie ci pomóc, jeśli interesuje cie pozycjonowanie stron. Dzięki nim roboty wyszukiwarek czyli specjalne programy sieciowe, które odwiedzają strony w Internecie wskazywane przez odsyłacze, żeby przekazać później dane zebrane o nich do wyszukiwarek i aby te mogły pokazać je w swoich wynikach wyszukiwanie, to one w konsekwencji będą mogły dotrzeć do Twojej strony i zaindeksować ją.

Przede wszystkim dla niektórych stron będących daleko na listach wyszukiwania, katalogi stron są praktycznie jedyną metodą zapewnienia wzrostu popularności, stad potrzeba poznania i tego narzędzia. Ważne, żeby dodawać stronę do właściwych kategorii katalogu, co pozwoli ci na unikniecie pomyłek związanych z niewłaściwym skatalogowaniem. Jest jeszcze jedna zaleta płynąca z rejestracji stron w katalogach, mianowicie niektóre wyszukiwarki na przykład taka jak Google, tworzą swoje rankingi na podstawie ilości zewnętrznych linków prowadzących to Twojej strony. Katalogi takie jak te prowadzone na rzecz Google to właśnie takie linki, mające jeszcze tą cechę, że są dobrze znane wyszukiwarkom i traktowane często jako baza stron do indeksacji.

Ważna rolę dla pozycjonowania stron pełnią w samej zawartości strony słowa kluczowe. Szczególnie słowa kluczowe na stronie głównej, czyli index.html, ale nie należy ich pomijać na pozostałych stronach, bo stanowią one dodatkową szansę na nowe odwiedziny serwisu, na których prężcież ci zależy. Na każdej podstronie serwisu wyrazy kluczowe powinny być inne, czyli odpowiednie do treści, która się tam znajduje. Nie należy zbyt często powtarzać jednakowych słów kluczowych na tej samej stronie, bo większość wyszukiwarek uznaje to za oszustwo i efekt jest odwrotny do oczekiwanego, co daje nam tylko niższą pozycję w rankingu. Długość tego znacznika to od 75 do 1024 znaków, powinniśmy trzymać w tych granicach, wliczając spacje i znaki interpunkcyjne, a nie tylko litery.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *