Jak pozycjonować strony?

Promocja stron jest działaniem opartych na konkretnych narzędziach, które służą nam do jej stworzenia i pozycjonowania, tak aby osiągnąć zamierzone rezultaty. Strona, która chcemy promować musi być spersonalizowana, czyli dostosowana do odbiorcy jak i treści, które chcemy przekazać. Unikajmy zatem zamieszczenia na naszej stronie wszystkiego, co wpadnie nam do głowy, gdyż w konsekwencji może to przynieść odwrotny skutek. Skupmy się lepiej na jednym wybranym temacie, dzięki czemu wszytko będzie bardziej dopracowane, czyli interesujące dla samego odbiorcy, bo to przecież on jest tu najważniejszy. Innym przykładem będzie serwis prowadzony przez grupę specjalistów i skupiony wokół jakiegoś tematu.

Takie serwisy zawierają ogrom informacji, ale tez jak pokazuje praktyka nie są miejscem przeznaczonym do promocji lub ewentualnie taka promocja strony odbywa się w kręgu samych zainteresowanych. Taką formę mają też portale wielo tematyczne, ale pamiętajmy, że są tworzone przez ludzi z większym doświadczeniem, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z tym zagadnieniem. Jeśli nie zdecydowałeś się co do tematyki strony, niekoniecznie dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na produkt lub taki temat, który interesuje większość. W takim przypadku możesz mieć pewność, że podobnych stron jest w sieci całe mnóstwo. Postawienie na oryginalność przyniesie ci lepsze efekty w połączeniu z dobrym wykonaniem i znajomością technik, jednocześnie rywalizacja z innymi stronami będzie się odbywała na mniejszym polu, co znów ułatwi ci rozeznanie się w tej specjalizacji.

O wiele łatwiej na przykład jest wypozycjonować stronę, której tematyka jest rzadka  a czym innym jest przebijanie się przez tysiące innych stron o tej samej tematyce. Dobrym rozwiązaniem będzie przeszukanie rynku i odwiedzenie stron, które zajmują się wybrana tematyka. W ten sposób będziesz mógł zaplanować konkretne działania lub zorientować się na czym powinieneś się skupić. Nie jest trudno znaleźć ciekawą niszę, czasami wystarczy rozejrzeć się wokół własnych zainteresowań.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *